Zostań w domu i czytaj!

W naszych kraju ostatnimi czasy w związku z zaistniałą sytuacją bardzo popularne jest hasło #zostańwdomu. Jedni gotują, drudzy robią porządki, jeszcze inni majsterkują. Ważne jest, by zostać w domu i robić to, czego się dotąd nie robiło lub na co zawsze brakowało czasu.

Książka zawsze była wiernym przyjacielem człowieka. Ona pozwala przenieść się w inny magiczny świat. Pozwala nam wszystkim zapomnieć o trudnym momencie. Zatem czytanie książek w czasie, w którym przyszło nam „tkwić” jest świetnym sposobem wykorzystania nadmiaru wolnych chwil.

Z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich biblioteka szkolna w Bargłówce zainicjowała akcję pt. „Zostań w domu i czytaj”. Nasi uczniowie pokazali, że oprócz nauki, siedzenia przed telewizorem czy przy komputerze, można też miło i z korzyścią spędzić czas na czytaniu. Z pewnością niejeden odkurzył swoją domową biblioteczkę i „przeprosił” się z tą czy inną książką. Celem akcji była promocja spędzania czasu wolnego z książką w ręku. Wysłane zdjęcia, świadczą o zainteresowaniu czytelniczym i świadomym spędzaniu czasu wolnego przez naszych uczniów.